Ευρυδίκη: Μοιράζεται ακόμα ένα τραγούδι από το πρόσφατο άλμπουμ της

«Σασμός»: H Μαρίνα με τη γιαγιά Ειρήνη συμφιλιώνονται

Όσα θα δούμε στο αποψινό επεισόδιο του «Σασμού».Η Θοδώρα...

Μαριάντα Πιερίδη: Ερωτικό ταξιδάκι στο Λονδίνο

Απόδραση στο Λονδίνο με το νέο της αμόρε για...

Νίκησε ΠΑΟΚ και… διαιτησία

Οι Περιστεριώτες είχαν το κουράγιο να ανατρέψουν το γκολ-οφσάιντ του Σαλπιγγίδη.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΠΑΟΚ 2-1

«Κακός δαίμονας» για τον ΠΑΟΚ αποδεικνύεται ο Ατρόμητος. Χθες βράδυ η ομάδα του Γιώργου Παράσχου πήρε το τρίποντο (2-1) γυρνώντας παλικαρίσια το (πρώτο) ματς των δύο ομάδων για τα πλέι-οφ. Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη του Ατρόμητου στα τελευταία εννέα παιχνίδια με τον «Δικέφαλο του Βορρά», ο οποίος αγνοεί το τρίποντο εδώ και έξι χρόνια στο Περιστέρι. Πλέον στη βαθμολογία, που πήρε φωτιά μετά την πρώτη αγωνιστική, η ομάδα της συμπρωτεύουσας παράμεινε στην κορυφή με τέσσερις πόντους, αλλά ο Ατρόμητος έχει πλέον ένα λιγότερο (όπως και ο ΠΑΣ, ενώ ο Αστέρας έμεινε στους δύο βαθμούς).

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο. Δεν είχαν όμως την τελική προσπάθεια για να κάνουν το γκολ, κάτι που συνέβη στην επανάληψη, όταν έκαναν την ανατροπή. Στο δεύτερο 45λεπτο ο ΠΑΟΚ ανέβηκε πιο ψηλά και προσπάθησε να δημιουργήσει καταστάσεις στην περιοχή των γηπεδούχων. Στο 60′ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Σαλπιγγίδη, ο οποίος από αντικανονική θέση (οφσάιντ) πετάχτηκε στο ύψος της μικρής περιοχής και με ωραίο γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Δώδεκα λεπτά αργότερα ήρθε η «απάντηση» από την ομάδα του Γιώργου Παράσχου. Ο Ιγκλέσιας ισοφάρισε σε 1-1 με άπιαστη κεφαλιά. Στο 89′ ο Σουμπίνιο έκανε την ολική ανατροπή νικώντας τον Ιτάνζ με απευθείας χτύπημα φάουλ.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Ράντμαν, Σκόνδρας, Λαζαρίδης, Γιαννούλης, Ταυλαρίδης, Μπρίτο, Ιγκλέσιας (76′ Ιγκλέσιας), Σουμπίνιο, Ουντότζι (55′ Πίτου Γκαρσία), Δημούτσος, Κούτσι (86′ Ναπολεόνι).

ΠΑΟΚ: Ιτάνζ, Σίλντενφελντ, Λίνο (78′ Σταφυλλίδης), Φωτάκης, Κατσουράνης, Λόρενς (59′ Λάζαρ), Κουμάλο, Ετο, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης, Καμαρά (84′ Γεωργιάδης).