Ιουλία Καλλιμάνη: Το διήμερο closing party στο Tokyo μετά από 8 μήνες...

Πριν από επτά χρόνια χτύπησε για πρώτη φορά στις...

Κέρδισε και τις εντυπώσεις

Ο «Δικέφαλος» δεν τρόμαξε από το «θράσος» των μικρών… πανθήρων.

ΠΑΟΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 4-2

Ο ΠΑΟΚ πήρε την τρίτη σερί νίκη του στην Τούμπα. Μετά την Κέρκυρα και τον Λεβαδειακό (Κύπελλο) επικράτησε χθες 4-2 του Πανιωνίου σε ένα ματς όπου εκτός από το χορταστικό θέαμα, είχε και μεγάλη αγωνία για τους γηπεδούχους που είδαν δύο φορές τους φιλοξενούμενους να ξαναμπαίνουν στο παιχνίδι και να διεκδικούν βαθμό ή βαθμούς. Παρά τα τέσσερα τέρματα, η ομάδα του Κώστα Παναγόπουλου είχε εξαιρετική τακτική και θα μπορούσε να κάνει τη ζημιά αφού ήταν επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις. Στο 31′ άνοιξε το σκορ ο Κάτσε με έναν «κεραυνό» αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. Ωστόσο, τρία λεπτά αργότερα οι Νεοσμυρνιώτες ισοφάρισαν με εξαιρετικό πλασέ του Ανδράλα. Ιδανικά ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο για τον ΠΑΟΚ αφού στο 50′ ο Σαλπιγγίδης έκανε το 2-1 με κοντινή προβολή. Ομως, για δεύτερη φορά ο Πανιώνιος έφερε το παιχνίδι στα ίσα όταν στο 62′ ο Κατσουράνης έσπρωξε τον Καπάνταη μέσα στην περιοχή και ο Γουνδουλάκης μετέτρεψε σε γκολ το πέναλτι που σφύριξε ο Ντίτσος. Κι ενώ το ματς έδειχνε να παίρνει χαρακτήρα «θρίλερ» για τον ΠΑΟΚ, ο Κατσουράνης, που θα μπορούσε να είχε αντικρίσει την κόκκινη αντί της κίτρινης στη φάση του πέναλτι, αφού ο Καπάνταης ήταν σε θέση για γκολ, τελικά έγινε από μοιραίος ο «λυτρωτής» για την ομάδα του! Στο 80’ έπιασε ένα απίστευτο γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή και έκανε το 3-2. Με ένα εξίσου εντυπωσιακό γκολ (από πλασέ) έγραψε το τελικό σκορ (4-2) ο Βούκιτς στην πρώτη του εμφάνιση με τη φανέλα του «Δικεφάλου του Βορρά».

ΠΑΟΚ: Ιτάνζ, Αποστολόπουλος, Ρομπέρ (68’ Κουμάλο), Πέλκας (67’ Βούκιτς), Σίντελνφελντ, Σαλπιγγίδης, Λίνο (46’ Φωτάκης), Λόρενς, Κωνσταντινίδης, Κάτσε, Κατσουράνης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Γιαννακόπουλος, Κούρος, Κολοβός (72’ Ντούνης), Καμπάνταης (81’ Οκόγιε), Κουλουχέρης, Αραβίδης, Ανδράλας, Γουνδουλάκης (73’ Μεδρινός), Κούρντι, Παντίδος, Τόσκας.