Ανδρέας Βγενόπουλος: Άγονο το «σφυρί» για τον πύργο στην Εκάλη του νεκρού...

Δημήτρης Κουτσολιούτσος: Mε Μαντόνα και Hollywood στο… δικαστήριο για το σκάνδαλο της...

«Σασμός»: Η Σάντρα δείχνει έντονο ενδιαφέρον για τον Αστέρη

Βασίλης Σίμος: Ο πρώην Survivor και πανελίστας του Φουρθιώτη είναι ο πολιτικός...

Επιασε λαβράκι ο Ανδρέας Λοβέρδος, τοποθετώντας τον 33χρονο πρόεδρο...

Θέαμα με τέσσερα γκολ στην Τρίπολη

Ισόπαλοι Αστέρας και Ατρόμητος.

Το ποδόσφαιρο κέρδισε πόντους στην Τρίπολη! Αστέρας και Ατρόμητος πρόσφεραν χορταστικό ποδόσφαιρο, με πολλές φάσεις, έντονες συγκινήσεις και τέσσερα γκολ. Οι γηπεδούχοι ήταν -πολύ- καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, ενώ οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν πιο τυχεροί και πήραν την ισοπαλία (2-2) στις καθυστερήσεις. Προηγήθηκαν πάντως στο δέκατο λεπτό με τον Ούμπιντες (0-1), αλλά ο Αστέρας που κυριάρχησε μετά το 20′ έκανε την ανατροπή με κεφαλιά του Ντε Μπλάσις (40′) και εκτέλεσε φάουλ του Εντό (86′).

Και εκεί που όλα έδειχναν ότι ο Αστέρας θα έπαιρνε τη νίκη, στο 91′ από ασίστ του Παπαδόπουλου ο Μπρίτο με διπλή προσπάθεια διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Απόλυτα ειλικρινής, ο Γιώργος Παράσχος είπε: «Είμαστε πολύ τυχεροί που πήραμε έναν πολύτιμο βαθμό. Είχατε τεράστια προβλήματα στις στημένες φάσεις». Ο Στάικος Βεργέτης, ο οποίος έκανε ντεμπούτο στον πάγκο μετά την απομάκρυνση του Τσιώλη, δήλωσε: «Ξεκινήσαμε το ματς και ήμασταν έξω από τα νερά μας. Μετά το εικοσάλεπτο ήμασταν καταιγιστικοί και νομίζω ότι δικαιούμασταν κι άλλα γκολ».

ΣΚΟΡΕΡ: Ντε Μπλάσις (40′), Εντό (86′) – Ούμπιντες(10′), Μπρίτο (90’+).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Στάικος Βεργέτης): Ερνάντεζ, Ναβάρο, Πιπίνης, Ζησόπουλος (74′ Χουάνμα), Γκοϊάν, Ουσέρο, Κουρμπέλης, Ντε Μπλάσις, Μπαράλες (90′ Κοντοές), Εντό, Καράσκο (63′ Γκρατσίνι).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Παράσχος): Σηφάκης, Γιαννούλης, Νάστος, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Ιγκλέσιας, Δημούτσος, Πίτου Γκαρσία (64′ Μπρίτο), Ναπολεόνι (85′ Παπαδόπουλος), Καραγκούνης (72′ Γεωργίου), Ούμπιντες.

{{-PCOUNT-}}8{{-PCOUNT-}}

Η χλιδάτη απόδραση της Σκορδά, την ώρα που το τηλεοπτικό μέλλον της παραμένει αβέβαιο

Η Φαίη στο Ντουμπάι και οι τηλεοπτικοί μνηστήρες αναστενάζουν!...