Εκαναν αμφότεροι «μπαμ»! Διαζύγιο κοινή συναινέσει θα είναι αυτό...

Ο Μάντζιος λογαριασμό και ο Ράντμαν τα ρολά

Το Περιστέρι «πέταξε» από την Κομοτηνή.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 0-1

Ο Βαγγέλης Μάντζιος άνοιξε λογαριασμό, ο Βέλιμιρ Ράντμαν έκλεισε τα ρολά μπροστά από την εστία του και ο Ατρόμητος έφυγε με τη νίκη από την Κομοτηνή επί του Παναθρακικού με σκορ 1-0, που του εξασφαλίζει τη συμμετοχή στα πλέι οφ. Οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στο α’ ημίχρονο και η ανωτερότητά τους επιβραβεύτηκε στο 37’ με ωραίο γυριστό σουτ του Μάντζιου μέσα από την περιοχή, έπειτα από διαδοχικές κεφαλιές των Ταυλαρίδη και Φυτανίδη.

Με την έναρξη της επανάληψης ο Μπρίτο είχε δοκάρι (46’) και μαζί την ευκαιρία να «κλειδώσει» τη νίκη της ομάδας του, με αποτέλεσμα από εκείνο το λεπτό και μετά να αναλάβει τον πλήρη έλεγχο ο Πανθρακικός. Ομως έπεσε πάνω σε έναν καταπληκτικό «super Radman» που σταμάτησε όλες τις μεγάλες ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν μπροστά από την περιοχή του με αντιπάλους τους Βαϊρουά (54’), Λουσέρο (77’) και Μίνγκα (91’-92’).

«Ηταν μια δύσκολη νίκη και πολύ σημαντική για το βαθμολογικό κομμάτι. Οπως στο προηγούμενο παιχνίδι μάς γύρισε η τύχη την πλάτη, τώρα την είχαμε με το μέρος μας. Στα πλέι οφ θα πούμε πολλά περισσότερα» δήλωσε ο Νίκος Αναστόπουλος στο τέλος του αγώνα.

Την ικανοποίησή του για την εμφάνιση της ομάδας του εξέφρασε ο Παύλος Δερμιτζάκης, που είπε τα εξής:« Είδαμε μια τρομερή προσπάθεια στο δεύτερο μέρος. Το σκορ ήταν μαγική εικόνα. Πρέπει να διατηρήσουμε την απόδοση που είχαμε για να φτάσουμε στον στόχο μας». Πολύ καλή ήταν η διαιτησία του Κομίνη από τη Θεσπρωτία. Κίτρινη κάρτα πήραν οι Σαρακατσάνος, Ταυλαρίδης, Ιγκλέσιας και Ράντμαν.

ΠANΘΡΑΚΙΚΟΣ: Βρονταράς, Σαρακατσάνος, Μουνάφο, Βαϊρουά, Τζανής (67’ Μίνγκα), Λουσέρο (78’ Κοντογουλίδης), Μπαϊκαρά, Ντιόγκο, Λαδάκης (67’ Καστσελάν), Παπαδόπουλος, Σερφά.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Ράντμαν, Σκόνδρας, Γιαννούλης, Ταυλαρίδης, Ουντόζι (82’ Σουμπίνιο), Φυτανίδης, Μπρίτο (79’ Ναπολεόνι), Επστάιν (67’ Ιγκλέσιας), Δημούτσος, Λαζαρίδης, Μάντζιος.