O Ιερός Καθεδρικός Ναός του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου στην Αλεξάνδρεια κινδυνεύει με...

Τη στιγμή που η ταλαντούχα ηθοποιός Μαρίνα Ασλάνογλου περιοδεύει...

Για τον εαυτό του και τον κόσμο του!

Ο ΠΑΟ δεν χαρίστηκε στη Βέροια, η οποία το πάλεψε σκληρά!

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΒΕΡΟΙΑ 3-2

Ο Παναθηναϊκός έπαιξε για τον εαυτό του και τον κόσμο του. Η Βέροια έκανε ό,τι μπορούσε για να αλλάξει τη μοίρα της και καρδιοχτύπησε μέχρι το σφύριγμα της λήξης. Στο τέλος όμως οι δύο ομάδες έφυγαν με χαμόγελο στα χείλη, παρά τη νίκη μιας εξ αυτών.

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 3-2 σε ένα εντυπωσιακό ματς που είχε ανατροπές και ένταση. Οι «πράσινοι» δεν χαρίστηκαν στους αντιπάλους που χρειάζονταν ένα βαθμό για να σωθούν χωρίς να περιμένουν το αποτέλεσμα της ΑΕΚ και με το πέναλτι που κέρδισαν στο 5′ από την ανατροπή του Βιτόλο από τον Γεωργιάδη έδειξαν τις προθέσεις τους. Μάλιστα δεν πέτυχε με τον Βιτόλο σε ρόλο εκτελεστή της εσχάτης των ποινών μόνο το γκολ, με το οποίο άνοιξε το σκορ, αλλά κέρδισε και την κόκκινη κάρτα του Γεωργιάδη για να γίνει ακόμα δυσκολότερο το έργο της «βασίλισσας του Βορρά». Επιπλέον στο 32′ ο Σο με σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 2-0 και όλα έδειχναν ότι ο Παναθηναϊκός θα έκανε περίπατο.

Η Βέροια, χωρίς να έχει κάτι περισσότερο να χάσει, άλλαξε τακτική στην επανάληψη και ανταμείφθηκε γι’ αυτό. Στο 56′ ο Σπυρόπουλος ανέτρεψε τον Καλτσά και αποβλήθηκε, ενώ το πέναλτι που καταλόγισε ο διαιτητής μετέτρεψε σε γκολ ο Κόστλι. Δέκα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε με κεφαλιά, αλλά η Βέροια πλήρωσε πάλι την απόφασή της να κλειστεί, αφού ο Βιτόλο πέτυχε στο 77′ το δεύτερο τέρμα του. Το ματς άνοιξε πάλι, ο Κόστλι έχασε διπλή ευκαιρία για τη νέα ισοφάριση στο 84′, ο Βιτόλο παραλίγο να πετύχει χατ-τρικ στο 86′, αλλά το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε. Αλλαξε μόνο η… αριθμητική, αφού στις καθυστερήσεις οι Βιτόλο και Γεωργέας αποβλήθηκαν με δεύτερες κίτρινες.

Παναθηναϊκός: Καπίνο,Σπυρόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Μπουμσόνγκ, Χουχούμης, Βιτόλο, Σο, Καζιγιάμα (64′ Λαγός), Μπαρμπαρούσης (74′ Ντίνας), Σισοκό, Φιγκερόα (89′ Τοτσέ).

Βέροια: Κοτταρίδης, Πέρεθ (45′ Καλτσάς), Μπάρμπας, Ορέστες, Κόστλι, Καλογέρης (90′ Μοκάκε), Αμαραντίδης, Γεωργέας, Ιωάννου (10′ Μπερτέν), Γεωργιάδης, Ολαϊτάν.

{{-PCOUNT-}}8{{-PCOUNT-}}

Στο σφυρί η «Κόμισσα» του Γεωργούλη που φωνάζει για την αθωότητά του

Αντιμέτωπη με το… σφυρί βρίσκεται δεύτερη φορά σε διάστημα...

Θύμα και… η αδελφή της Μηλιού – Η υπόθεση του άγριου ξυλοδαρμού από τον σύντροφό της

Την ώρα που το πανελλήνιο προσπαθεί να συνέλθει από...

Νίκος Αποστολόπουλος: «Η Φαίη Σκορδά είναι σαν τους αναστενάρηδες, λες και περπατάει σε αναμμένα κάρβουνα»

Ο Νίκος Αποστολόπουλος παραχώρησε μια συνέντευξη στην εκπομπή «Mega...

Το Open είναι… ανοιχτό για τους «Παγιδευμένους»