Η «μέθοδος βαμπίρ» για την περιποίηση του προσώπου που...

Στη μονή της Ντάλι με «ξεναγό» τον Ξεκούκη

Κατακόμβη με λείψανα μοναχών, σκήτες μέσα σε σπήλαια που...

Τυφώνας Κρις!

Ο Σίνγκλετον πέτυχε 35 πόντους και ο ΠΑΟ έκανε περίπατο στην Κύμη με 90-73 Από τη
Μαρία Τσίχλα

Ρεσιτάλ παραγωγικότητας έδωσε ο Σίνγκλετον (35 π.)! Ο Αμερικάνος πέταγε φωτιές, με τον Παναθηναϊκό να παίρνει την εκτός έδρας νίκη κόντρα στην Κύμη με 90-73, παραμένοντας αήττητος στην Α1 μπάσκετ Ανδρών.

Οι «πράσινοι» ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα τους, ωστόσο μετά το πρώτο δεκάλεπτο η κούραση έκανε την εμφάνισή της και η Κύμη κατάφερε να ισορροπήσει τον αγώνα, παίρνοντας μάλιστα το προβάδισμα στο σκορ (37-35) στο 18ο λεπτό.

Ο Τσάβι Πασκουάλ «ξύπνησε» τους παίκτες του στο ημίχρονο και στη δεύτερη περίοδο τα δεδομένα άλλαξαν, με τον Παναθηναϊκό να παίρνει κεφάλι στο σκορ, αυξάνοντας συνεχώς τη διαφορά. Η τελευταία περίοδος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, με τους δύο προπονητές να δίνουν ανάσες στους βασικούς παίκτες τους.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα ήταν ο ασταμάτητος Κρις Σίνγκλετον, που δεν σταματούσε να σκοράρει, «σπάζοντας» το σύστημα αξιολόγησης (42 μον.). Στα άλλα ματς: Ρέθυμνο – ΠΑΟΚ 73-79, ΑΕΚ – Πανιώνιος 83-73, Κόροιβος – Λαύριο 69-91, Τρίκαλα – Προμηθέας 68-87 και Αρης – Φάρος 71-60. Η έκτη αγωνιστική θα ολοκληρωθεί σήμερα στη Ρόδο, όπου ο Ολυμπιακός φιλοξενείται από τον Κολοσσό (14.45, ΕΡΤ1). Ο Γιάννης Σφαιρόπουλος δεν θα έχει στη διάθεσή του τους Σπανούλη, Τιλί, αλλά και Αγραβάνη, που θα μείνει εκτός αγωνιστικής δράσης για 15 ημέρες.

Τα δεκάλεπτα: 23-30, 37-40, 54-71, 73-90.

ΚΥΜΗ (Γιάννης Καστρίτης): Μανωλόπουλος 11 (3), Οκερέαφορ 6 (1), Τζόουνς 11, ΜακΓκι 16 (2), Σμιθ 13 (2), Γερομιχαλός 2, Τσαγκαράκης 4, Γλυνιαδάκης 3, Σακελλαρίου 4 (1), Μητσιμπόνας, Μπάρλος 3.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Τσάβι Πασκουάλ): Ντένμον 8 (1), Ογκαστ 8, Καλάθης 5, Αντετοκούνμπο 2, Σίνγκλετον 35 (6), Ρίβερς, Μποχωρίδης, Παππάς 10 (2), Γκιστ 2, Βουγιούκας 13, Λεκαβίτσιους 6, Μήτογλου 1.

{{-PCOUNT-}}12{{-PCOUNT-}}

Vips με γιοτ και σούβλες σε Σπέτσες και Μύκονο

Τις παλιές, ένδοξες εποχές του θυμίζει από το βράδυ...

Ταχτσίδης-Θεοδωροπούλου: «Βόμβα» χωρισμού με τρίτο πρόσωπο

«Μια φορά μονάχα φτάνει, να ραγίσει το γυαλί, η...

Κώστας Σκαφίδας: Η φιλία με Καζαντζίδη, ο Περπινιάδης και η χρυσές πίστες

Επειτα από 68 ολόκληρα χρόνια στο τραγούδι, κατεβάζει ρολά....

«Χρυσά δάκρυα» της Johnson & Johnson για το καρκινογόνο ταλκ της εταιρίας

Διατεθειμένη να πληρώσει όσο όσο για να απαλλαγεί από...

Εκτός «Super Κατερίνα» ο Μικρούτσικος μετά τη νέα επίθεση στην Κατερίνα Καινούργιου

Το χρονικό ενός προαναγγελθέντος διαζυγίου! Παρελθόν φαίνεται πως αποτελεί...