❱❱ Στιγμές χαλάρωσης στο νησί των ανέμων για τον Λιούις Χάμιλτον. Λίγες ημέρες μετά τον θρίαμβό του στην πίστα της F1 στην Ουγγαρία και προτού αρχίσει την προετοιμασία του για το γκραν πρι του Βελγίου στις 26 Αυγούστου, ο Βρετανός πιλότος της Mercedes πέταξε για τον αγαπημένο ελληνικό προορισμό.
Ο τέσσερις φορές πρωταθλητής της Formula 1 απαθανατίστηκε από την κάμερα του Mykonos Live TV να κάνει τη βόλτα του στα γραφικά δρομάκια του νησιού, ανακατεμένος με το πλήθος. Φορώντας εκκεντρικό καπελάκι και γυαλιά ηλίου, ο Λιούις φαινόταν πολύ χαλαρός και μιλούσε συνεχώς με δύο φίλους του, με τους οποίους κάθισε κάποια στιγμή σε παραλιακό μαγαζί, όπου απόλαυσαν το δείπνο τους.
Στην παρέα του 33χρονου Χάμιλτον δεν ήταν το 23χρονο μοντέλο Γουίνι Χάρλοου, με το οποία είχε επισκεφθεί τη Μύκονο το προηγούμενο καλοκαίρι. Βρετανικά δημοσιεύματα θέλουν τη σχέση του ζευγαριού να έχει κάνει τον κύκλο της. Οι ίδιοι, ωστόσο, δεν μιλούν για τα προσωπικά τους.