Οι λεπτομέρειες της Στόρμι Ντάνιελς στη δικαστική αίθουσα για...

Με ένα νέο μουσικό φεστιβάλ θα κλείσει τη σεζόν...

Το αινιγματικό μήνυμα που έστειλε η Θεοδωροπούλου στις γυναίκες που μεγαλώνουν μόνες...

Ενα αινιγματικό μήνυμα προς τις γυναίκες εκεί έξω που...

Ο Ιερώνυμος στο «Σαλούν»

Παρακολούθησε τον αγώνα μπάσκετ ανάμεσα στις ομάδες της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών και της Coca Cola – 3E

Εμφάνιση-έκπληξη στις κερκίδες του κλειστού γηπέδου του Παπάγου («Σαλούν») έκανε το βράδυ της Δευτέρας ο Αρχιεπίσκοπος Αθηνών Ιερώνυμος, ο οποίος έσπευσε να στηρίξει με την παρουσία του την ομάδα μπάσκετ της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών στον αγώνα με αντίπαλο την ομάδα της Coca Cola – 3E.

ΑΠΟ ΤΗ ΓΙΟΥΛΗ ΣΤΑΡΙΔΑ

Το ματς διοργανώθηκε στο πλαίσιο του εργασιακού πρωταθλήματος καλαθοσφαίρισης Αθηνών, ΕΚΑ «Νίκος Γκάλης».
Ο κ. Ιερώνυμος εξέπληξε ευχάριστα τους παίκτες και των δύο ομάδων μόλις τον είδαν ανάμεσα στους υπόλοιπους φιλάθλους να χειροκροτεί και να παρακολουθεί με ενδιαφέρον την εξέλιξη του ματς.

2 26

Εξάλλου, στο ημίχρονο οι παίκτες των δύο ομάδων ανέβηκαν στις κερκίδες, ζήτησαν την ευχή του Αρχιεπισκόπου, κάθισαν για λίγο μαζί του και έβγαλαν αναμνηστικές φωτογραφίες.

Στο τέλος του αγώνα, ο κ. Ιερώνυμος συνεχάρη τους συμμετέχοντες στο πρωτάθλημα για τον ζήλο που επέδειξαν στα δύο ημίχρονα και, γενικότερα, για την αγάπη τους για τον αθλητισμό και την ευγενή άμιλλα.

3 14

Να σημειωθεί ότι ο αγώνας έληξε με νικήτρια την ομάδα της Coca Cola με σκορ 63-35, αν και στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα οι παίκτες της Αρχιεπισκοπής είχαν μπει στο γήπεδο πιο δυναμικά!
Τα μέλη της ομάδας μπάσκετ ανήκουν στο δυναμικό της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών και στον ελεύθερο χρόνο τους αγωνίζονται φορώντας τη φανέλα της.

04.06 espr.weekend 260x160 630x388 630x388 630x389 630x388 630x388 630x387 630x387