Επειτα από σχεδόν 21 μήνες εξιχνιάστηκε από την Αστυνομία...

Ο Λαζόπουλος διέψευσε το «Πρωινό» για την αιτία που βρέθηκε στο Υγεία

Ο Λάκης Λαζόπουλος συναντήθηκε με... το κούφωμα της πόρτας...

Χαλαρά ο ΠΑΟ κόντρα στην Κλουζ

Με σβηστές τις μηχανές! Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη σε… κλίμα γιορτής ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ επικράτησε της Κλουζ με 79-72 και έδειξε πανέτοιμος για το μεγάλο τουρνουά «Παύλος Γιαννακόπουλος» (27-28/9).Η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ είχε κάποια κενά διαστήματα αλλά έπαιξε και ωραίο μπάσκετ, στο οποίο κυριάρχησε απόλυτα, φτάνοντας «σβηστά» στη νίκη με 79-72. Πολύ καλός σε άμυνα και επίθεση ο Νικ Καλάθης, εντυπωσιακός ο Στεφάν Λάσμε, με καλές στιγμές οι Τζέιμς Γκιστ και ΝτεΣόν Τόμας.

Από την άλλη, η ΑΕΚ, πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση, επιβλήθηκε με 83-78 της Μπάνβιτ στην Τουρκία σε φιλικό παιχνίδι. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στο πρώτο ημίχρονο, το τέλος του οποίου βρήκε την ΑΕΚ να προηγείται με 36-33. Στη δεύτερη περίοδο η ΑΕΚ πήρε σταδιακά ένα προβάδισμα, ξεφεύγοντας με 50-40, πηγαίνοντας στην τέταρτη περίοδο προηγούμενη με 61-50 και τελικά στη νίκη με 83-78. Πρώτος σκόρερ της ΑΕΚ ήταν ο Τάιλερ Ρόμπερσον (14π.), με τον Ντούσαν Σάκοτα να έχει 12, Χάρη Γιαννόπουλο 11 και τον Γιαννούλη Λαρεντζάκη 10 π.

{{-PCOUNT-}}4{{-PCOUNT-}}

Ακολουθήστε την Espresso στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

ΔΗΜΟΦΙΛΗ

«Τρέλανε» τη Σολωμού η Τζολί

Μπροστά στην Αντζελίνα Τζολί ούτε η Μαρία Σολωμού μένει...

Στο Vault η Καβογιάννη, παρέα με την «Καβογιάννη»

Την παράσταση «Elizadeth», σε διασκευή και σκηνοθεσία Δημήτρη Καρατζιά,...

Απατημένος μεγαλογιατρός τσάκωσε την άπιστη σύζυγό του με κυβερνητικό

Ο πολύπαθος χώρος της υγείας δεν συνταράσσεται μόνο από...

Εκτός «Super Κατερίνα» ο Μικρούτσικος μετά τη νέα επίθεση στην Κατερίνα Καινούργιου

Το χρονικό ενός προαναγγελθέντος διαζυγίου! Παρελθόν φαίνεται πως αποτελεί...

«Ο Παράδεισος των κυριών»: Ο Ιωσήφ αντικρίζει πρώτη φορά τον Σίμο

Στο αποψινό επεισόδιο της σειράς «Ο παράδεισος των κυριών»...

«TV Queen»: Το νέο ξινό φρούτο που σερβίρει στο Open ο Νίκος Κοκλώνης