Περίπατος του Ολυμπιακού με τον Παμβοχαϊκό

Δεν χρειάστηκε να… ιδρώσει ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκοι», χωρίς να συναντήσουν την παραμικρή δυσκολία, επιβλήθηκαν με 3-0 σετ (25-19, 25-20, 25-14) του Παμβοχαϊκού στο «Μελίνα Μερκούρη» και έκαναν το 1-0 στην πρώτη φάση των πλέι οφ του βόλεϊ ανδρών.Η ομάδα του Φερνάντο Μουνιόθ ήταν ανώτερη από την αρχή μέχρι το τέλος. Πήρε εύκολα το πρώτο (25-19) και το δεύτερο (25-20), και έφτασε με… σπασμένα τα φρένα στο τρίτο σετ, που ήταν καθαρά διαδικαστικού χαρακτήρα (25-14), αφού οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν την ποιότητα να κοντράρουν τους Πειραιώτες. Ο δεύτερος αγώνας ανάμεσα στις δύο ομάδες θα γίνει στις 14 Απριλίου στο Βραχάτι, εκεί όπου ο Ολυμπιακός θέλει τη νίκη, ώστε να κάνει το 2-0 στη σειρά και να προκριθεί στην ημιτελική φάση του πρωταθλήματος. Οι «ερυθρόλευκοι» είναι το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου και θέλουν να τα καταφέρουν παίζοντας και πολύ καλό βόλεϊ.

{{-PCOUNT-}}4{{-PCOUNT-}}

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ ΤΩΡΑ

Απολαυστικός Λευτέρης Πανταζής στο ΟΠΑΠ Game Time

Μια ξεχωριστή ανάλυση της Super League και της Premier League από...

Αποκλειστικά στον ΟΠΑΠ: Ο Τσιντώτας αποκαλύπτει το μυστικό του για τα πέναλτι (video)

Ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ μιλάει για το αυριανό παιχνίδι του Europa...

Markopoulo Park: Νίκη με εντυπωσιακή άφιξη για τον ΚΟΜΠΡΑΪΖ

Μεγάλο τζακ ποτ στο ΣΚΟΡ 6 Τζακ ποτ στο ΣΚΟΡ 6 και...