Καμπάνα σε 74χρονο που «έλουζε» με χυδαία υπονοούμενα νεαρή σερβιτόρα στην Καβάλα

Ενθουσιάστηκε -με χρονοκαθυστέρηση!- ο Ιλον Μασκ, μεγάλο αφεντικό της...

Ντου διαρρηκτών στο σπίτι του Λούκα Βιλντόζα!

Θύμα διάρρηξης έπεσε το βράδυ της Τρίτης ο Αργεντινός...

Ο Αστέρας «ξεπροβόδισε» τον Πλατανιά από τη Λίγκα

Η δεδομένη διαφορά ποιότητας ανάμεσα σε Αστέρα Τρίπολης και Πλατανιά επιβεβαιώθηκε στο γήπεδο, αφού οι Αρκάδες επικράτησαν με 4-0 και ανέβηκαν στην 5η θέση που δίνει ευρωπαϊκό εισιτήριο, αν το Κύπελλο πάει στα χέρια είτε της ΑΕΚ είτε του ΠΑΟΚ. Από την άλλη, οι Κρητικοί έπειτα από έξι συνεχόμενες σεζόν στη Σούπερ Λίγκα αποχαιρετούν κατά 99% την κατηγορία, αφού η σωτηρία απέχει πια 12 βαθμούς, τέσσερις στροφές πριν από το φινάλε. Από τα πρώτα λεπτά οι Αρκάδες έδειξαν ότι θα έχουν εύκολο απόγευμα. Μόλις στο 12′ ο Μανιάς άνοιξε το σκορ και έφτασε τα εννέα τέρματα.

Οι φιλοξενούμενοι χωρίς να απειλήσουν κατάφεραν να σταθούν αξιοπρεπώς στο πρώτο μέρος, αλλά στην επανάληψη κατέρρευσαν. Ο Τόνσο με δύο γκολ (55′, 82′) και ο Δουβίκας στο 77′ με εντυπωσιακό ψαλιδάκι έδωσαν την εύκολη νίκη με 4-0 στον Αστέρα.

Μετά το ματς ο Σάββας Παντελίδης τόνισε: «Νομίζω πως ήταν ο καλύτερος τρόπος για να ξαναβρούμε ρυθμό. Δεν ήμασταν πολύ καλοί, αλλά το ότι πετύχαμε τέσσερα τέρματα ήταν αρκετά καλό».

Διαιτητής: Δ. Στυλιαράς (Αιτ/νίας)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης (81’ Τσιφτσής), Μπέρτος, Κώτσιρας, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Ντουντού, Μουνάφο, Τόνσο, Μανιάς (71’ Δουβίκας), Τσιλιανίδης, Μαντίντα (62’ Ισνάλντο).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Χατζηνικολάου): Κλιάιτς, Ντικαμονά, Πατράλης, Αγγελόπουλος, Ντουαλά (66’ Στόιτσεφ), Μαλσά, Βάντερσον, Ουές, Ουντότζι (88′ Σινγκ), Παπανικολάου (70’ Ζίκο), Ενσικουλού.