ΗΠΑ: Ποντικοί πειραματόζωα έσπασαν πλάκα με τους ερευνητές!

Βίαζε το βαφτιστήρι του από την ηλικία των 9 ετών έως τα...

Μια σοκαριστική υπόθεση βιασμού τριών παιδιών, ανάμεσα στα οποία...

Μαύρα γενέθλια και «λαϊκά δικαστήρια»

Οι «κίτρινοι» αποχαιρέτησαν τη Σούπερ Λίγκα κάτω από εντονότατες αποδοκιμασίες.

«Αντιο» και μαθηματικά στη Σούπερ Λίγκα είπε χθες βράδυ ο Αρης μετά την ήττα (2-0) από τον Εργοτέλη. Το κοντράστ συναισθημάτων ήταν έντονο στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Ενα 24ωρο μετά τις εκδηλώσεις χαράς για τη συμπλήρωση των 100 χρόνων από την ίδρυση του συλλόγου, οι (λιγοστοί) φίλοι των «κίτρινων» που πήγαν στο γήπεδο ήπιαν και το τελευταίο ποτήρι της πίκρας από τη φετινή παρουσία της ομάδας. Οι αποδοκιμασίες ξεκίνησαν από το 1ο ημίχρονο και δεν εστιάστηκαν μόνο στη διοίκηση.

Ο κόσμος ξέσπασε τόσο στον προπονητή όσο και στους παίκτες. Από την άλλη πλευρά, οι Κρητικοί, που ουσιαστικά «καθάρισαν» το ματς στο πρώτο 45λεπτο (με γκολ των Σαρρή και Διαμαντάκου), μπορούν άνετα πλέον (με τους 38 βαθμούς) να σχεδιάζουν την ομάδα της νέας χρονιάς μέσα στα μεγάλα σαλόνια του ελληνικού ποδοσφαίρου. Στο 28′ ο Διούδης δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα για να αποτρέψει το γκολ μετά τα λάθη που έγιναν από τους συμπαίκτες του στη μικρή περιοχή, όπου πετάχτηκε ο Σαρρής και έκανε το 0-1.

Δύο λεπτά αργότερα ο Διαμαντάκος διπλασίασε τα τέρματα του Εργοτέλη με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή. Λίγο πριν από το τέλος, ο Στοΐκοβιτς έκανε έξοδο και βρήκε την μπάλα με το χέρι έξω από την περιοχή. Ο Θάνος του έδειξε την κόκκινη κάρτα, αλλά στα δέκα λεπτά που απέμεναν (μαζί με τις καθυστερήσεις) ο Αρης δεν εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα.
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Στοΐκοβιτς (87′)

ΣΚΟΡΕΡ: Σαρρής (28′), Διαμαντάκος (30′)

ΑΡΗΣ (Σούλης Παπαδόπουλος): Διούδης, Βλάχος, Βαγκέλι, Μπουγαΐδης, Γιαννίτσης (46′ Καραγκούνης), Οικονομόπουλος (46′ Τριανταφυλλάκος), Τσιάρας, Καμινιώτης (61′ Σουνάς), Μπακασέτας, Τάτος, Μανιάς.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Στοΐκοβιτς, Τζανακάκης, Πίτσος, Σαρρής, Μεχία, Ιμπραΐμ (84′ Μονακέλο), Καρντόζο, Ρομάνο, Χαντί, Μπουχαλάκης (75′ Κοζορώνης), Διαμαντάκος (Αθανασίου 90′).