Ο Οικονομόπουλος κάθισε στο τραπέζι με την ΑΕΚ και θα αποσύρει τα μέτρα.
Τα βρήκαν ΑΕΚ και Χάρης Οικονομόπουλος και χαράζουν κοινή γραμμή πλεύσης. Η ένταση που προκλήθηκε την τελευταία εβδομάδα μετά τα ασφαλιστικά μέτρα που πέτυχε ο δικηγόρος, μέσω των οποίων «πάγωσε» την εκκαθάριση της «κιτρινόμαυρης» ΠΑΕ, ήρθε να αποκλιμακωθεί χθες, έπειτα από πρωτοβουλία του να καθίσει στο ίδιο τραπέζι με τους Δημητρέλο (ο πρόεδρος της ΠΑΕ που «έτρεξε» την εκκαθάριση) και δύο μέλη της Ερασιτεχνικής.
Στη συζήτηση φάνηκε ξεκάθαρα η πρόθεση του Οικονομόπουλου να ρίξει νερό στο κρασί του. Η οργή του Δημήτρη Μελισσανίδη, που εκφράστηκε μέσω των διαρροών από το περιβάλλον του, αλλά και η επίσκεψη-αντίδραση των οργανωμένων οπαδών στα γραφεία της «Ελευθεροτυπίας» (της οποίας μεγαλομέτοχος είναι ο Οικονομόπουλος) σίγουρα έπαιξαν τον ρόλο τους αυτές τις μέρες στην αλλαγή στάσης του επιτυχημένου νομικού.
Ο δικηγόρος λοιπόν διαβεβαίωσε πως δεν προτίθεται να δημιουργήσει πρόβλημα στην ομάδα και δεσμεύτηκε ότι μόλις γίνει και επίσημα η εκχώρηση του επιδικασμένου ποσού προς το Δημόσιο, θα αποσύρει τα ασφαλιστικά μέτρα και την αγωγή προς την ΠΑΕ για να ολοκληρωθεί η εκκαθάριση.
Στα αγωνιστικά, ο Ιβάν Μπρέσεβιτς ακολούθησε και χθες ατομικό πρόγραμμα προπόνησης, λόγω των ενοχλήσεων που εξακολουθεί να νιώθει στο γόνατό του και το πιθανότερο είναι να προφυλαχτεί όλη την εβδομάδα, από τη στιγμή άλλωστε που υπάρχει και ρεπό αυτή την αγωνιστική για την Ενωση.
Αξίζει επίσης να επισημανθεί πως στο «κιτρινόμαυρο» στρατόπεδο δεν σταματούν να σκέφτονται και τις μεταγραφές. Οι τελευταίες διαρροές αναφέρουν πως ο επόμενος στόχος είναι ο επιθετικός, με το όνομα του Δημήτρη Παπαδόπουλου να «παίζει» πάντα δυνατά, έστω κι αν η περίπτωσή του χαρακτηρίζεται δύσκολη.
ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΡΑΖΙΩΤΗΣ