Σάλο προκάλεσε με δύο νέα τραγούδια της η Τέιλορ...

Η… γκαλερί των σταυρών του Αγίου Όρους

Το φωτογραφικό έργο του αείμνηστου Γιώργου Πούπη και η...

Υπόκλιση στον «βασιλιά»

Ο Λεμπρόν Τζέιμς έκανε ρεκόρ 61 πόντων και οδήγησε τους Μαϊάμι Χιτ στη νίκη 124-107 κόντρα στους Σάρλοτ Μπόμπκατς.

Η μπάλα έφυγε από τα χέρια του για το όγδοο τρίποντο της βραδιάς και τίναξε το διχτάκι. Ο Λεμπρόν Τζέιμς με την πλαστική μάσκα στο πρόσωπο, εξαιτίας του πρόσφατου τραυματισμού του, κατάλαβε εκείνη τη στιγμή ότι έγραφε ιστορία, αφού με αυτό το τρίποντο έφτανε τους 49 πόντους στο ματς με τους Σάρλοτ Μπόμπκατς και είχε μπροστά του μία ολόκληρη περίοδο για να αυξήσει το ρεκόρ!

«Ενιωθα σαν να πετούσα ένα μπαλάκι του γκολφ στον ωκεανό» είπε ο «βασιλιάς» των Μαϊάμι Χιτ, που σταμάτησε στους 61 πόντους το απίστευτο σερί του και οδήγησε την ομάδα του στη νίκη με σκορ 124-107. Κι αν για έναν παίκτη του γκολφ το μπαλάκι στη θάλασσα είναι κακό, για τον περσινό ΜVP του ΝΒΑ ήταν «τέλειο παιχνίδι», στο οποίο πρόσθεσε πέντε ασίστ!

Στην άκρη του παρκέ αλλά ως θεατής, λόγω τραυματισμού, ο συμπαίκτης του Ντουέιν Γουέιντ παρακολουθούσε την «παράσταση» μπροστά από τον ιδιοκτήτη των Χιτ Μίκι Αρισον. Και οι δύο θαύμαζαν τον Τζέιμς που έγραφε ιστορία με ακόμα τέσσερα ρεκόρ, εκτός από το ρεκόρ καριέρας: πέτυχε πρώτη φορά 50 πόντους εντός έδρας, σκόραρε τα περισσότερα τρίποντα σε «50άρα» στην ιστορία του ΝΒΑ (8/10), είχε πρώτη φορά πάνω από 20 εύστοχα σουτ (22, εξαιρουμένων των βολών), έσπασε το ρεκόρ πόντων των Χιτ σε μία περίοδο (25) και είχε το καλύτερο ποσοστό ευστοχίας για παίκτη που ξεπέρασε τους 60 πόντους (66,7% με 22/33 σουτ).

Γ.ΚΥΡΙΑΖΗΣ

{{-PCOUNT-}}4{{-PCOUNT-}}

Vips με γιοτ και σούβλες σε Σπέτσες και Μύκονο

Τις παλιές, ένδοξες εποχές του θυμίζει από το βράδυ...

Οσα θαυμαστά συμβαίνουν στο δωμάτιο του Δημήτρη Κόκοτα στο «Γεννηματάς»

Αχτίδες «αναστάσιμου φωτός» έχουν αρχίσει να πλημμυρίζουν εδώ και...

Κώστας Σκαφίδας: Η φιλία με Καζαντζίδη, ο Περπινιάδης και η χρυσές πίστες

Επειτα από 68 ολόκληρα χρόνια στο τραγούδι, κατεβάζει ρολά....

Εκτός «Super Κατερίνα» ο Μικρούτσικος μετά τη νέα επίθεση στην Κατερίνα Καινούργιου

Το χρονικό ενός προαναγγελθέντος διαζυγίου! Παρελθόν φαίνεται πως αποτελεί...

Τζένη Βάνου: Οι δύο άνδρες που σημάδεψαν τη ζωή της

Ο γιος της μεγάλης τραγουδίστριας Μιχάλης μιλά για τον...

Αυστραλία: Ψάρι «λαχνός» αξίας 930.000 ευρώ