Το φωτογραφικό έργο του αείμνηστου Γιώργου Πούπη και η...

Δώρα Αρχοντάκη: «Τα realities ανοίγουν τις πόρτες»

Ηταν το μακρινό 2001, όταν το «Big Brother» έκανε...

Εκανε την ανατροπή

Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε να χάνει αλλά έφερε τελικά τούμπα το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά.

Ο ΠΑΟΚ έφερε τούμπα το ντέρμπι της αγωνιστικής με τον Αρη και πήρε σημαντική νίκη (3-1) που, εκτός από το τρίποντο, του δίνει ψυχολογία μετά το «στραπάτσο» στο Καραϊσκάκη. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» άνοιξε τα φτερά του με τον… γνωστό τρόπο του φέτος, την ανατροπή!

Στο τελευταίο ημίωρο ο Χουμπ Στέφενς έριξε στο παιχνίδι τους Λούκας, Βούκιτς και Στοχ. Με τον πρώτο που σκόραρε με πλασέ στο 68′ άρχισε η ανατροπή, ενώ ο δεύτερος σφράγισε τη νίκη του ΠΑΟΚ στο 90′. Το δεύτερο τέρμα ήρθε από τον Αθανασιάδη με πλασέ στο 80′, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε και δοκάρι σε «γυριστό» στο 66′.

Η «καυτή» Τούμπα πάγωσε στο 59′, όταν ο Ουντότζι έκανε με σουτ το 0-1. Ωστόσο, στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ήταν πολύ πιεστικοί και κατάφεραν να υπερκεράσουν τόσο την καλή (μέχρι τότε) αμυντική τακτική των «κιτρίνων» όσο και τον εξαιρετικό χθες βράδυ Σωκράτη Διούδη. «Έλειπε το γκολ και βοηθήσαμε με την είσοδό μας στο παιχνίδι» τόνισε ο Στοχ, ενώ για την εξωγηπεδική του ζωή απάντησε:

«Τα βράδια είμαι σπίτι μου και κοιμάμαι». Ο Μιλίνκοβιτς δήλωσε: «Προηγηθήκαμε, αλλά μετά έπεσε η απόδοσή μας».

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μονόλογος για τους γηπεδούχους, που είχαν την κατοχή της μπάλας αλλά έγιναν ιδιαίτερα απειλητικοί μετά το πρώτο 20λεπτο. Ο Διούδης έκανε εξαιρετικές αποκρούσεις σε ενέργειες των Κίτσιου, Κατσουράνη και Σαλπιγγίδη. Ο Αρης έχασε νωρίς (18′) τον Τριανταφυλλάκο λόγω τραυματισμού (κάταγμα στο πόδι).

Ο Σιδηρόπουλος «κιτρίνισε» τους Κίτσιου, Σαλπιγγίδη, Τζαβέλλα, Ουντότζι, Νταμαρλή και Ηρακλή.

ΣΚΟΡΕΡ: Λούκας (68′), Αθανασιάδης (80′), Βούκιτς (90′) – Ουντότζι (59′).

ΠΑΟΚ (Χουμπ Στέφενς): Γλύκος, Λίνο, Κίτσιου, Τζαβέλλας, Κατσουράνης, Λάζαρ, Τζιόλης, Λόρενς (57′ Βούκιτς), Ολίσε (64′ Στοχ), Αθανασιάδης, Σαλπιγγίδης (68′ Λούκας).

ΑΡΗΣ (Ζόραν Μιλίνκοβιτς): Διούδης, Μαργαρίτης, Ψυχογιός, Κύργιας, Ελσνερ, Τριανταφυλλάκος (18′ Νταμαρλής), Ηρακλής, Τάτος, Ουντότζι (82′ Ρέινα), Μανιάς (69′ Σταυρόπουλος), Αγγελούδης.

{{-PCOUNT-}}4{{-PCOUNT-}}

Vips με γιοτ και σούβλες σε Σπέτσες και Μύκονο

Τις παλιές, ένδοξες εποχές του θυμίζει από το βράδυ...

Κώστας Σκαφίδας: Η φιλία με Καζαντζίδη, ο Περπινιάδης και η χρυσές πίστες

Επειτα από 68 ολόκληρα χρόνια στο τραγούδι, κατεβάζει ρολά....

Οσα θαυμαστά συμβαίνουν στο δωμάτιο του Δημήτρη Κόκοτα στο «Γεννηματάς»

Αχτίδες «αναστάσιμου φωτός» έχουν αρχίσει να πλημμυρίζουν εδώ και...

Εκτός «Super Κατερίνα» ο Μικρούτσικος μετά τη νέα επίθεση στην Κατερίνα Καινούργιου

Το χρονικό ενός προαναγγελθέντος διαζυγίου! Παρελθόν φαίνεται πως αποτελεί...

Τζένη Βάνου: Οι δύο άνδρες που σημάδεψαν τη ζωή της

Ο γιος της μεγάλης τραγουδίστριας Μιχάλης μιλά για τον...

Αυστραλία: Ψάρι «λαχνός» αξίας 930.000 ευρώ