Μαριάννα Τουμασάτου: «Κάθε καλοκαίρι μάς χώριζαν τα Μέσα με τον άντρα μου»

Η Ήβη Αδάμου αποκαλύπτει: «Ο Μιχάλης Κουινέλης ήταν η πρώτη μου σχέση»

Γιώργος Αγγελόπουλος – Δήμητρα Βαμβακούση: Ταξίδι στη Σκιάθο

Η Δήμητρα Βαμβακούση και ο Γιώργος Αγγελόπουλος έκαναν ένα...

Κέρδισε και τις εντυπώσεις

Ο «Δικέφαλος» δεν τρόμαξε από το «θράσος» των μικρών… πανθήρων.

ΠΑΟΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 4-2

Ο ΠΑΟΚ πήρε την τρίτη σερί νίκη του στην Τούμπα. Μετά την Κέρκυρα και τον Λεβαδειακό (Κύπελλο) επικράτησε χθες 4-2 του Πανιωνίου σε ένα ματς όπου εκτός από το χορταστικό θέαμα, είχε και μεγάλη αγωνία για τους γηπεδούχους που είδαν δύο φορές τους φιλοξενούμενους να ξαναμπαίνουν στο παιχνίδι και να διεκδικούν βαθμό ή βαθμούς. Παρά τα τέσσερα τέρματα, η ομάδα του Κώστα Παναγόπουλου είχε εξαιρετική τακτική και θα μπορούσε να κάνει τη ζημιά αφού ήταν επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις. Στο 31′ άνοιξε το σκορ ο Κάτσε με έναν «κεραυνό» αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. Ωστόσο, τρία λεπτά αργότερα οι Νεοσμυρνιώτες ισοφάρισαν με εξαιρετικό πλασέ του Ανδράλα. Ιδανικά ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο για τον ΠΑΟΚ αφού στο 50′ ο Σαλπιγγίδης έκανε το 2-1 με κοντινή προβολή. Ομως, για δεύτερη φορά ο Πανιώνιος έφερε το παιχνίδι στα ίσα όταν στο 62′ ο Κατσουράνης έσπρωξε τον Καπάνταη μέσα στην περιοχή και ο Γουνδουλάκης μετέτρεψε σε γκολ το πέναλτι που σφύριξε ο Ντίτσος. Κι ενώ το ματς έδειχνε να παίρνει χαρακτήρα «θρίλερ» για τον ΠΑΟΚ, ο Κατσουράνης, που θα μπορούσε να είχε αντικρίσει την κόκκινη αντί της κίτρινης στη φάση του πέναλτι, αφού ο Καπάνταης ήταν σε θέση για γκολ, τελικά έγινε από μοιραίος ο «λυτρωτής» για την ομάδα του! Στο 80’ έπιασε ένα απίστευτο γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή και έκανε το 3-2. Με ένα εξίσου εντυπωσιακό γκολ (από πλασέ) έγραψε το τελικό σκορ (4-2) ο Βούκιτς στην πρώτη του εμφάνιση με τη φανέλα του «Δικεφάλου του Βορρά».

ΠΑΟΚ: Ιτάνζ, Αποστολόπουλος, Ρομπέρ (68’ Κουμάλο), Πέλκας (67’ Βούκιτς), Σίντελνφελντ, Σαλπιγγίδης, Λίνο (46’ Φωτάκης), Λόρενς, Κωνσταντινίδης, Κάτσε, Κατσουράνης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Γιαννακόπουλος, Κούρος, Κολοβός (72’ Ντούνης), Καμπάνταης (81’ Οκόγιε), Κουλουχέρης, Αραβίδης, Ανδράλας, Γουνδουλάκης (73’ Μεδρινός), Κούρντι, Παντίδος, Τόσκας.

{{-PCOUNT-}}8{{-PCOUNT-}}

Ανοιξιάτικες βουτιές στα Αχλα της Ανδρου για τον Αγγελο Λάτσιο

Μπορεί να είναι ακόμη τέλος Απριλίου, αλλά ο καλοκαιρινός...

«Τρέλανε» τη Σολωμού η Τζολί

Μπροστά στην Αντζελίνα Τζολί ούτε η Μαρία Σολωμού μένει...

Απατημένος μεγαλογιατρός τσάκωσε την άπιστη σύζυγό του με κυβερνητικό

Ο πολύπαθος χώρος της υγείας δεν συνταράσσεται μόνο από...

Η Οικονομάκου τα… άκουσε πάλι διαδικτυακά έπειτα από το διαζύγιό της από τον Μιχόπουλο

Μπορεί η επίσημη ανακοίνωση για τον χωρισμό τους, που...

Στο ίδιο τραπέζι Μαρινάκης και χούλιγκαν

Τον πρόεδρο της ΠΑΕ Ολυμπιακός, εφοπλιστή Βαγγέλη Μαρινάκη, κατονομάζει...

Εκτός «Super Κατερίνα» ο Μικρούτσικος μετά τη νέα επίθεση στην Κατερίνα Καινούργιου

Το χρονικό ενός προαναγγελθέντος διαζυγίου! Παρελθόν φαίνεται πως αποτελεί...