Σάλο προκάλεσε με δύο νέα τραγούδια της η Τέιλορ...

Η… γκαλερί των σταυρών του Αγίου Όρους

Το φωτογραφικό έργο του αείμνηστου Γιώργου Πούπη και η...

«Λύκοι, λύκοι, είστε εδώ»;

Σαν άλλη… Κοκκινοσκουφίτσα την πάτησε η Ρεάλ και έπεσε στα «δόντια» της Βόλφσμπουργκ (2-0)

Οι «λύκοι» της Βόλφ-σμπουργκ κατασπάραξαν χθες τη «βασίλισσα» Ρεάλ Μαδρίτης νικώντας 2-0 στη Γερμανία κι έκαναν μεγάλο βήμα πρόκρισης στους «4» του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η παρέα του Αντελίνο Βιεϊρίνια, που ξεκίνησε βασικός, ευτύχησε να προηγηθεί με πέναλτι του Ροντρίγκεθ στο 18ο λεπτό (το κέρδισε ο Σούρλε, που… μπερδεύτηκε στα πόδια του Κασεμίρο), ενώ στο 25′ ο Αρνολντ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Και σαν να μην έφτανε αυτό για τους Μαδριλένους, ο Μπενζεμά, λίγο πριν από την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, αποχώρησε από την αναμέτρηση (στο 41′) αναγκαστικά λόγω τραυματισμού.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν κατάφεραν να απεγκλωβιστούν από την άμυνα των Γερμανών κι έτσι πλέον θα έχουν δύσκολο έργο στη ρεβάνς της Μαδρίτης την ερχόμενη Τρίτη.

Αμυντικά λάθη

Οσον αφορά το άλλο χθεσινό ζευγάρι, Παρί Σεν Ζερμέν και Μάντσεστερ Σίτι, αναδείχθηκε ισόπαλο 2-2 (41′ Ιμπραΐμοβιτς, 59′ Ραμπιό – 38′ Ντε Μπρούινε, 72′ Φερναντίνιο) στη Γαλλία, ύστερα από μια συγκλονιστική μάχη. Αλλωστε, εκτός από τα τέσσερα γκολ, δύο εκ των οποίων (ένα από κάθε πλευρά) προήλθαν από τραγικά λάθη των αμυντικών, ενώ ο Χαρτ απέκρουσε πέναλτι (ανύπαρκτο που κέρδισε ο Νταβίντ Λουίζ και μάλιστα γι’ αυτόν τον λόγο δέχτηκε κριτική στα social media) του Ιμπραΐμοβιτς στο 14′.

Ο Σουηδός σταρ των Παριζιάνων, παρότι σκόραρε, δεν βρέθηκε σε καλή βραδιά, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Οι «πολίτες» μετά το χθεσινό 2-2 κρατούν την τύχη στα… πόδια τους και θα προσπαθήσουν να το υπερασπιστούν την ερχόμενη Τρίτη στην Αγγλία, για να τσεκάρουν το εισιτήριο για την τετράδα της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

{{-PCOUNT-}}12{{-PCOUNT-}}

Vips με γιοτ και σούβλες σε Σπέτσες και Μύκονο

Τις παλιές, ένδοξες εποχές του θυμίζει από το βράδυ...

Κώστας Σκαφίδας: Η φιλία με Καζαντζίδη, ο Περπινιάδης και η χρυσές πίστες

Επειτα από 68 ολόκληρα χρόνια στο τραγούδι, κατεβάζει ρολά....

Εκτός «Super Κατερίνα» ο Μικρούτσικος μετά τη νέα επίθεση στην Κατερίνα Καινούργιου

Το χρονικό ενός προαναγγελθέντος διαζυγίου! Παρελθόν φαίνεται πως αποτελεί...

Δώρα Αρχοντάκη: «Τα realities ανοίγουν τις πόρτες»

Ηταν το μακρινό 2001, όταν το «Big Brother» έκανε...