Eλενα Χριστοπούλου: Η artist manager σε ρόλο κριτή στο reality «My Style...

Ηλίας Καμπακάκης: Νέο διπλό ψηφιακό άλμπουμ

Ειρήνης Στεριανού: Το μοντέλο και ηθοποιός σε λαμπερό event με φίλους...

Η σειρά γυαλιών ηλίου της Ειρήνης Στεριανού είναι γεγονός...

Χαμένη ευκαιρία για γιορτή στην Πλατεία

Οι «κυανέρυθροι» παρέτειναν την αγωνία για παραμονή με τη χθεσινή ισοπαλία.

Ο Πανιώνιος καιγόταν, αλλά τελικά συμβιβάστηκε με την ισοπαλία. Οι «κυανέρυθροι» έμειναν στο 1-1 απέναντι στον Παναιτωλικό και έχασαν τη χρυσή ευκαιρία να εξασφαλίσουν τη σωτηρία τους στα μεγάλα σαλόνια. Αν και κρατούσαν την τύχη τους στα χέρια τους, κλότσησαν την ευκαιρία, έστω κι αν στο φινάλε ήταν άτυχοι.

Ο Παναιτωλικός, χωρίς άγχος για την παραμονή, έπαιξε ανοιχτά και δεν χαρίστηκε. Ο Πανιώνιος ξεκίνησε αγχωμένος το ματς και οι φιλοξενούμενοι πήραν σχετικά εύκολα την κατοχή της μπάλας, αλλά μεγάλες φάσεις δεν έγιναν μπροστά στις δύο εστίες. Οι «κυανέρυθροι» στάθηκαν πιο τυχεροί στην πρώτη καλή φάση που δημιούργησαν. Ο Αραβίδης στο 29′ εκμεταλλεύτηκε τις κόντρες μέσα στην περιοχή και άνοιξε το σκορ.

Ακόμα και τότε ο ρυθμός παρέμεινε κάτω του μετρίου, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια χωρίς άλλη σπουδαία φάση. Στην επανάληψη άλλαξαν τα δεδομένα. Ο Πανιώνιος μπήκε δυνατά, έχασε μια καλή ευκαιρία με τον Κολοβό στο 50′, αλλά και πάλι έριξε τον ρυθμό του.

Στο 69′ ο Μαρτίνες με σουτ από τη μεγάλη περιοχή τιμώρησε τους γηπεδούχους για τον εφησυχασμό τους, με αποτέλεσμα να τρέχει και να μη φτάνει ο Πανιώνιος. Η ατυχία του ήταν ωστόσο ότι ο Αραβίδης στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και ότι ο Καμπάνταης στο τέταρτο λεπτό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά από θέση οφσάιντ.

ΣΚΟΡΕΡ: Αραβίδης (29′) – Μαρτίνες (69′).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Νίκος Αναστόπουλος): Ανέστης, Λαμπρόπουλος, Κουλουχέρης, Παντίδος, Κούρος, Μητρόπουλος, Κούρντι (89′ Παναγιωτούδης), Κολοβός, Ντούνης (76′ Καμπάνταης), Γιάννου (79′ Λάσνικ), Αραβίδης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Μπρακάλι, Γκάλο, Μπικέ, Κούσας, Ανέν, Γοδόι, Μαρτίνες (87′ Πόι), Σφακιανάκης (65′ Παπουτσογιαννόπουλος), Μπακάκης, Μύγας (35′ Μπούντιμιρ), Καμαρά.