ΚΡΙΟΣ: Εντάσεις και αντιθέσεις στον επαγγελματικό χώρο με συνεργάτες,...

Κρινιώ Νικολάου: Γιορτάζει με μοναδικό τρόπο τα 30 χρόνια της μουσικής πορείας...

Λουκία Πιστιόλα: Tα καρφιά για «σταρλετίτσες του Instagram με followers» και η...

Τη σημαντική ηθοποιό του θεάτρου μας Λουκία Πιστιόλα τη...

Μπήκε με το δεξί για το «καλό» εισιτήριο

ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡ. 2-1

Μια ομάδα χωρίς άγχος κόντρα σε μια κουρασμένη αντίπαλο. Ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε το πάνω χέρι στην αναμέτρηση με τον Αστέρα Τρίπολης και η νίκη με 2-1 βάζει την ομάδα των Ιωαννίνων στο παιχνίδι του «καλού» εισιτηρίου για την έξοδο στο Γιουρόπα Λιγκ. Οι δύο αντίπαλοι είχαν ελάχιστο άγχος και έπαιξαν καλή μπάλα, σκοράροντας τρία όμορφα γκολ. Ο Τσουκαλάς στο 8′ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ δύο λεπτά αργότερα το γκολ του Κουρμπέλη ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Ο Σανκαρέ όμως με ένα απίστευτο εναέριο βολ πλανέ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 1-1 στο 14′ κι έβαλε ξανά τον Αστέρα στο ματς. Ο ρυθμός του αγώνα έπεσε έως το τέλος του ημιχρόνου, αλλά στην επανάληψη η κούραση «βγήκε» στους φιλοξενούμενους. Ο ΠΑΣ συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και στο 67′ ο Ντε Βινσέντι πέρασε μαγική μπαλιά στον Ιλιτς, ο οποίος από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή έκανε το 2-1. Ο Αστέρας ανέβηκε λίγο έως το φινάλε, αλλά δεν κατάφερε να αντιδράσει ουσιαστικά.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Φεγκρούς, Πάντος, Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Λίλα, Κολοβέτσιος, Κοροβέσης, Ντε Βινσέντι (85′ Ντάσιος), Γεωργίου (71′ Βίλα), Ιλιτς, Τζημόπουλος (80′ Ιωάννου).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ.: Φούλοπ, Τσαμπούρης, Σανκαρέ, Κουρμπέλης, Κοντοές, Ουσέρο (72′ Μπακασέτας), Αλβαρεζ, Ντε Μπλάσις, Ναβάρο (46′ Ουρτάδο), Ράγιος, Καλαντζής (46′ Λέντσε).