Η Σκορδά είναι το πρόσωπο που συγκεντρώνει το μεγαλύτερο...

Ο σάτυρος αρχαιοφύλακας της Νισύρου έδειχνε πορνογραφικό υλικό στο σπίτι του σε...

Το κατώφλι του ανακριτικού γραφείου, «φορτωμένος» με βαρύτατες κατηγορίες,...

Τραγωδία στο Μάτι: Υπάρχει και φιλότιμο

Την πυροσβεστική παρέμβαση της εισαγγελέως του Αρείου Πάγου Γεωργίας...

Νίκη Εργοτέλη (και) στο κρητικό ντέρμπι

Επικράτησε του Πλατανιά με σκορ 3-1.

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει ο Εργοτέλης. Στο κρητικό ντέρμπι με τον Πλατανιά η ομάδα του Γιάννη Πετράκη επικράτησε 3-1, παρέμεινε αήττητη στο πρωτάθλημα (τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες) και σκαρφάλωσε ακόμη ψηλότερα στη βαθμολογία. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 36′ με διαγώνιο σουτ του Διαμαντάκου και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Πελέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή. Ιδανικά ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο για τον Εργοτέλη.

Ο Μπαντιμπάγκα στο 46ο λεπτό έφυγε στην αντεπίθεση και με παράλληλη πάσα τροφοδότησε τον Ρομάνο, ο οποίος έκανε το 3-0 μόνος μπροστά από την εστία του Γιωργαλλίδη. Η ομάδα των Χανίων, που μείωσε στο 60′ με κεφαλιά του Τόρες, γνώρισε τη δεύτερη ήττα της στο πρωτάθλημα και παραμένει στην «ουρά» του βαθμολογικού πίνακα χωρίς να έχει γευτεί ακόμη τη χαρά της νίκης (μετρά ακόμη και πέντε ισοπαλίες).

ΣΚΟΡΕΡ: 36′ Διαμαντάκος, 40′ Πελέ, 46′ Ρομάνο – 66′ Τόρες

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γ. Πετράκης): Αθανασίου, Πίτσος, Τζανακάκης, Σαρρής, Μεχία, Καρντόζο, Πελέ (87′ Κοζορώνης), Χαντί, Διαμαντάκος (70′ Αναστασάκος), Ρομάνο (78′ Μπουχαλάκης), Μπαντιμπάγκα.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Μ. Ουζουνίδης): Γιωργαλλίδης, Ζουμπουλάκης, Ράφαελ, Φερνάντες, Φαΐσκα, Αγκιλέρα (67′ Στόλερ), Τετέ, Μπέλιτς, Ναζλίδης, Γουνδουλάκης (46′ Τόρες), Κατάι (52′ Πόποβιτς)

{{-PCOUNT-}}8{{-PCOUNT-}}

«Τρέλανε» τη Σολωμού η Τζολί

Μπροστά στην Αντζελίνα Τζολί ούτε η Μαρία Σολωμού μένει...

Στο Vault η Καβογιάννη, παρέα με την «Καβογιάννη»

Την παράσταση «Elizadeth», σε διασκευή και σκηνοθεσία Δημήτρη Καρατζιά,...

Απατημένος μεγαλογιατρός τσάκωσε την άπιστη σύζυγό του με κυβερνητικό

Ο πολύπαθος χώρος της υγείας δεν συνταράσσεται μόνο από...

«Ο Παράδεισος των κυριών»: Ο Ιωσήφ αντικρίζει πρώτη φορά τον Σίμο

Στο αποψινό επεισόδιο της σειράς «Ο παράδεισος των κυριών»...

«TV Queen»: Το νέο ξινό φρούτο που σερβίρει στο Open ο Νίκος Κοκλώνης

Aυτό το ριάλιτι δίχως άλλο μόνο ο... Μένιος Φουρθιώτης...

Εκτός «Super Κατερίνα» ο Μικρούτσικος μετά τη νέα επίθεση στην Κατερίνα Καινούργιου

Το χρονικό ενός προαναγγελθέντος διαζυγίου! Παρελθόν φαίνεται πως αποτελεί...

Οσα θαυμαστά συμβαίνουν στο δωμάτιο του Δημήτρη Κόκοτα στο «Γεννηματάς»