Ο Λάκης Λαζόπουλος συναντήθηκε με... το κούφωμα της πόρτας...

Η «Βίλα Ελενα» των κατασκόπων

Κατάσκοποι της Ρωσίας φέρεται ότι ήταν οι ιδιοκτήτες ξενοδοχείου...

Ο ΠΑΟΚ «πέταξε» δύο βαθμούς στα Πηγάδια (1-1 με Ξάνθη)

O ΠΑΟΚ δεν ξεδίψασε για μια ακόμη φορά στα Πηγάδια κόντρα στην Ξάνθη, αν και βρέθηκε μέχρι το 90’ αγκαλιά με τη νίκη! Ο Σολτάνι είπε την «τελευταία κουβέντα», και στο 90’+1’ ισοφάρισε το γκολ του Μυστακίδη από το 31’, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1 στον εξ αναβολής αγώνα της 16ης Aγωνιστικής. Ο «Δικέφαλος» έφτασε τους 33 βαθμούς, ενώ η Ξάνθη στους 19 βαθμούς, παραμένοντας πάντως στην ουρά της βαθμολογίας.

Ο Τούντορ αιφνιδίασε βγάζοντας… άσο από το μανίκι. Από την εξέδρα και την πόρτα της εξόδου «έριξε» βασικό στην ενδεκάδα τον Ολσεν, μία μέρα πριν από την επισημοποίηση της μεταγραφής του Μάρκου Βελλίδη (χθες πέρασε με επιτυχία τις ιατρικές εξετάσεις και σήμερα θα υπογράψει συμβόλαιο για 2,5 χρόνια). Ο Σουηδός πορτιέρο κράτησε ζωντανό τον ΠΑΟΚ στο α’ ημίχρονο, όταν η Ξάνθη ήταν καταιγιστική! Με τη συμπλήρωση των πρώτων 15’ είχε τρεις καλές στιγμές, με τον Νιέτο στο 8’, τον Ορφανίδη στο 13’ και τον Σολτάνι στο 15’, αλλά ο Ολσεν αντέδρασε αποτελεσματικά. Μεγάλη στιγμή για τους γηπεδούχους στο 18’, όταν ο Σολτάνι με σουτ «τράνταξε» το οριζόντιο δοκάρι. Στο 28’ ο ΠΑΟΚ «ισοφάρισε» τα δοκάρια, με τον Μυστακίδη. Κόντρα στη ροή του αγώνα, ο ΠΑΟΚ ευτύχησε να σκοράρει στο 31’, όταν, μετά από σέντρα του Κοροβέση (από τους κορυφαίους χθες), ο Μυστακίδης με κεφαλιά έκανε το 0-1.

Με νέο δοκάρι (!) ξεκίνησε το β’ ημίχρονο σε κεφαλιά του Καπετάνου στο 49’. Μεγάλη ευκαιρία και για τον ΠΑΟΚ στο 57’, όταν ο Αθανασιάδης αστόχησε από πλεονεκτική θέση. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι ο «Δικέφαλος» θα έφευγε με το πολύτιμο «τρίποντο», ο Σολτάνι ισοφάρισε (1-1) στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων!

ΞΑΝΘΗ: Τσενάμο, Μπέρτος, Γουάλας, Σολτάνι, Λουσέρο, Βασιλακάκης (62’ Χερέα), Νιέτο (58’ Τριάδης), Ορφανίδης, Γούτας, Καπετάνος, Λισγάρας.

ΠΑΟΚ:
Ολσεν, Κοροβέσης, Τζαβέλλας, Τζιόλης, Κίτσιου, Τσίμιροτ, Χαρίσης, Μυστακίδης (87’ Ζάιρο), Σάμπο (46’ Βίτορ), Πέλκας (58’ Ροντρίγκες), Αθανασιάδης.

Το ματς Λεβαδειακός-Ατρόμητος αναβλήθηκε για δεύτερη φορά (!) λόγω του χιονιά, και η Σούπερ Λίγκα θα ορίσει νέα ημερομηνία διεξαγωγής του.

{{-PCOUNT-}}8{{-PCOUNT-}}

«Τρέλανε» τη Σολωμού η Τζολί

Μπροστά στην Αντζελίνα Τζολί ούτε η Μαρία Σολωμού μένει...

Στο Vault η Καβογιάννη, παρέα με την «Καβογιάννη»

Την παράσταση «Elizadeth», σε διασκευή και σκηνοθεσία Δημήτρη Καρατζιά,...

Απατημένος μεγαλογιατρός τσάκωσε την άπιστη σύζυγό του με κυβερνητικό

Ο πολύπαθος χώρος της υγείας δεν συνταράσσεται μόνο από...

Εκτός «Super Κατερίνα» ο Μικρούτσικος μετά τη νέα επίθεση στην Κατερίνα Καινούργιου

Το χρονικό ενός προαναγγελθέντος διαζυγίου! Παρελθόν φαίνεται πως αποτελεί...

«Ο Παράδεισος των κυριών»: Ο Ιωσήφ αντικρίζει πρώτη φορά τον Σίμο

Στο αποψινό επεισόδιο της σειράς «Ο παράδεισος των κυριών»...

Νίκος Ορφανός: Πατέρας για δεύτερη φορά – Γέννησε η σύζυγός του