Σάσα Μπάστα: Ποιους τσάκωσε ο φακός στα γενέθλια της τραγουδίστριας

Μαρίνα Σάττι: Αποχαιρετιστήριο Eurojackpot πάρτι σε κατάστημα ΟΠΑΠ

Λίγες ημέρες πριν την αναχώρησή της για το Μάλμε...

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Πότε και πού ντύνεται γαμπρός ο «Greek Freak»

Γάμος αλά ελληνικά για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο. Μετά την...

Χορταστικό μενού στην πλατεία

«Εβρεξε» γκολ στη Νέα Σμύρνη, με τις δύο ομάδες να παίζουν χωρίς άγχος και να προσφέρουν πλούσιο θέαμα.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΞΑΝΘΗ 3-3

Γκολ και θέαμα -πιθανότατα στο πιο αδιάφορο παιχνίδι της αγωνιστικής- πρόσφεραν Πανιώνιος και Ξάνθη που «χόρτασαν» τους θεατές με το εντυπωσιακό 3-3. Ο αγώνας ξεκίνησε εντυπωσιακά, με το γκολ του Μάνταλου στο 5′ να δίνει προβάδισμα στην Ξάνθη. Οι ακρίτες έδειξαν ότι δεν είχαν καμία διάθεση να ρίξουν τον ρυθμό τους όταν παίζουν μακριά από την έδρα τους, «έτρεξαν» το ματς και χτύπησαν στην πρώτη ευκαιρία που τους παρουσιάστηκε. Αλλωστε στόχος τους ήταν η έκτη θέση της βαθμολογίας, αλλά πλέον αυτή χάθηκε, αφού λίγο πριν από το φινάλε λύγισαν κι έχασαν την τελευταία ευκαιρία που είχαν για τα πλέι οφ. Οι ισορροπίες άλλαξαν στο 30′ όταν ο Μαρίν έπεσε στο χορτάρι μαζί με τον Γουνδουλάκη κι έριξε αγκωνιά στον παίκτη του Πανιωνίου, με αποτέλεσμα να δει απευθείας κόκκινη κάρτα. Ο Πανιώνιος με την αριθμητική υπεροχή αιφνιδίασε με το όμορφο γκολ του Αραβίδη στο 32′ και ισοφάρισε. Με γρήγορο γκολ μπήκε στην επανάληψη ο Πανιώνιος, αφού ο Κολοβός (48′) έκανε το 2-1, αλλά ο Μάνταλος με φάουλ στο 52′ ισοφάρισε. Ο Μαρσελίνιο προειδοποίησε με το δοκάρι που είχε στο 69′, όμως ήταν πιο εύστοχος στο 82′, όταν έκανε το 2-3 από το σημείο του πέναλτι. Την εσχάτη των ποινών κέρδισε για την Ξάνθη ο Σμιθ από τον Κούρο. Ο Πανιώνιος «ξύπνησε» αμέσως και τέσσερα λεπτά πριν από το φινάλε ισοφάρισε με τον Κουλουχέρη.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Γιαννακόπουλος, Κούρντι, Κουλουχέρης, Παντίδος, Κούρος, Ρόκας (61′ Παναγιωτούδης), Σάμαρης (71′ Ντούνης), Κολοβός, Γουνδουλάκης, Αραβίδης, Μενδρινός (82′ Μπούζας).

ΞΑΝΘΗ: Λοντίγκιν, Μπαξεβανίδης, Μαρσελίνιο, Μαρίν, Μάνταλος (86′ Πρίττας), Φλίσκας, Κομεσίδης, Βάλλας, Σολτάνι (81′ Σμιθ), Γούτας, Ντιέ (70′ Ντάνι).