Ο Ιωάννης Καραγεώργης τιμήθηκε για την προσφορά του στο Φοιτητικό Οικοτροφείο της...

Η Αποστολική Διακονία της Εκκλησίας της Ελλάδος και ο...

Αρης για να γουστάρεις

«Καθάρισε» τον Αστέρα (5-1) και τώρα πάει στην Ξάνθη.

Με κεκτημένη ταχύτητα από τη μεγάλη νίκη του στο Περιστέρι, ο Αρης δεν συνάντησε κανένα εμπόδιο από τον (αδιάφορο επί της ουσίας) Αστέρα Τρίπολης συντρίβοντάς τον με σκορ 5-1 στο κατάμεστο «Κλεάνθης Βικελίδης». Το κίνητρο των «κίτρινων» έκανε τη μεγάλη διαφορά στη χθεσινή αναμέτρηση και απόδειξη αποτελεί το γεγονός ότι με τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου είχαν ήδη «χτίσει» μια διαφορά δύο γκολ. Μόλις στο 7ο λεπτό οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Τριανταφυλλάκο έπειτα από κόρνερ του Τάτου και γύρισμα του Παπαζαχαρία. Από ωραία συνεργασία με τον Καζναφέρη (29′), ο Τάτος με σουτ στο «παράθυρο» του Μπαντή διπλασίασε το σκορ και με την έναρξη της επανάληψης ο Αγγελούδης «κρέμασε» τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων κάνοντας το 3-0 (46′). Ο Αστέρας μείωσε 3-1 στο 58′ με τον Κάφα μετά από λάθος του Διούδη, αλλά η τάξη αποκαταστάθηκε πλήρως στο 78′ όταν ο Πιπίνης ανέτρεψε τον Τάτο, που εκτέλεσε εύστοχα την εσχάτη των ποινών κάνοντας το 4-1. Το τελικό αποτέλεσμα, που έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των γηπεδούχων, διαμόρφωσε ο Τάτος (85′) που πέτυχε το πρώτο χατ τρικ της καριέρας του.

ΑΡΗΣ: Διούδης, Παπαζαχαρίας, Πουλίδο, Κοέλιο, Ζαραδούκας, Τριανταφυλλάκος, Παπαστεριανός (81′ Μαργαρίτης), Καζναφέρης, Γιαννιώτας, Αγγελούδης (64′ Οικονομόπουλος), Τάτος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡ.: Μπαντής, Κοντοές, Πιπίνης, Κουρμπέλης, Φορμίκα, Σέτι, Καστέλς, Ναβάρο (74′ Μπακασέτας), Φραγκουλάκης (57′ Λέντσε), Κάφα, Καλαντζής.